24. Juna 2026.

Naređena evakuacija stanovništva zbog požara na deponiji Uborak,gradonačelnik tvrdi da je požar podmetnut

Situacija na deponiji Uborak se pogoršala, ponovo je aktiviran požar. Ovaj put prijeti kućama. Kako je rekao gradonačelnik Mostara Mario Kordić, naređena je evakuacija stanovništva.

Kordić je naveo kako je požar podmetnut i da su zapaljene gume.

– Ovdje ima i elemenata terorizma jer je proglašena vanredna situacija, a neko je podmetnuo požar – rekao je Kordić.

Pozvao je građane da “ne nasjedaju na političke manipulacije” i da se “ujedine kako bi identifikovali počinioce”.

– Očito se negdje neko šetao i gledao gdje će napraviti sljedeći problem – izričit je Kordić, piše N1.

Evakusiano stanovništvo će biti smješteno u prihvatni centar Salakovac.

Požar je aktivran ponovo jutros. Na terenu su vatrogasci. Gusti dim se širi ponovo prema Mostaru.

Situaciju dodatno otežava najavljeni sjeverni vjetar.

Podijeli vijest na: